مقدمه:

امروزه با توجه به بالا بودن سطح رفاه اجتماعی در دانمارک، ثبات اقتصادی و بالا بودن میزان شاخص امید به زندگی، سالیانه افراد زیادی برای مهاجرت به این کشور اقدام می کنند. شایان ذکر است که در این بین موفقیت و سهولت در کسب ویزای دانمارک در چند سال اخیر به طور پیاپی با کادر درمان بوده است. نظر به نیاز روز افزون بازار کار دانمارک به کادر درمان، وجود مراکز درمانی با شرایط کیفی و علمی مناسب و همچنین برخورداری کادر درمان از جایگاه اجتماعی ویژه ، ما امروزه به پزشکان، پرستاران و دندان پزشکانی که در پی مهاجرت کم ریسک پرسود و راحت هستند، دانمارک را پیشنهاد میکنیم.

شرایط کسب ویزای کادر درمان دانمارک:

متقضیان رشته های پزشکی، دندان پزشکی و پرستاری میتوانند بدون در دست داشتن مدرک زبان دانمارکی و بدون اعمال محدودیت های سنی، به راحتی پس از ارسال مدارک تحصیلی به وزارت بهداشت دانمارک و بعد از کسب تاییدیه سازمان مربوطه ، ویزای مولتی سه ساله ی دانمارک را کسب نموده و با اثبات تمکن مالی به این مقصد مهاجرت کنند. شایان ذکر است که تمام مراحل ریجستری  کادر درمان در خاک دانمارک انجام شده، و پس از اخذ ویزا افراد می توانند به سرعت و سهولت به این کشور مهاجرت کرده، و اقدام به ریجستر کردن خود به عنوان کادر درمان کنند.

*اگر از اخذ آخرین مدرک تحصیلیتان در رشته های مذکور کمتر از 6 سال می گذرد،.نیاز به ارائه ی سابقه کار مرتبط ندارید. در غیر این صورت الزما باید مدارکی جهت اثبات داشتن حداقل یکسال سابقه ی کار مرتبط ، ارائه دهید.

مراحل ریجستری پس از ورود به دانمارک

پس از ورود به خاک دانمارک چنانچه متقاضی دارای مدرک زبان دانمارکی نباشد، ملزم به گذراندن کلاس زبان دانمارکی تا رسیدن به سطح c1   میباشد. هزینه ی این دوره اکثرا به عهده ی دولت می باشد و بخشی از آن به عهده ی خود زبان آموز. طول مدت این دوره بسته به توانمندی های فردی، می تواند از 6 ماه تا یکسال به طول بیانجامد. در طی گذران دوره ی زبان اشخاص میتوانند آزادانه به اشتغال بپردازند. مشروط بر این که در زمینه ی پزشکی، دندان پزشکی و یا پرستاری نباشد  چرا که این افراد هنوز مراحل ریجستری را به اتمام نرسانده لذا واجد الشرایط برای این جایگاه های شغلی نیستند.

  • پزشکان : پس از اتمام دوره ی زبان، پزشکان موظف به پشت سر گذاشتن دو امتحان، یکی تئوری (theorical) و دیگری عملی ( practical) می باشند که پس از کسب موفقیت ، وارد دوره ی ورکشاپ سه روزه ی اخلاق پزشکی یا  (ethic)  شده که در پایان همان روز،  امتحان گرفته میشود. و در نهایت امر این افراد یکسال به صورت آزمایشی، همراه با حقوق و مزایا، تحت نظارت سوپروایزر به فعالیت پرداخته. و در طی این مدت ، فعالیت وی از حیث ارتباط با بیمار و توانمندی علمی مورد بررسی قرار میگیرد و سوپروایزر مربوطه 3 بار گزارش های جمع آوری شده را به سازمان نظام پزشکی دانمارک ارسال نموده.
  • پرستاران و دندان پزشکان: طی کردن مراحل ریجستری این دسته تقریبا شبیه به پزشکان می باشد با این تفاوت که این دسته از متقاضیان پس از گذراندن دوره ی زبان بدون هیچ امتحانی، مستقیم وارد مرحله ی کارورزی شده ، که طول مدت آن برای پرستاران  6 ماه و برای دندان پزشکان 1 سال است. ناگفته نماند که تمام مراحل گزارش سوپروایزر برای این دسته نیز انجام خواهد شد.

مزایای اقامت سه ساله ی مولتی دانمارک برای کادر درمان:

  • امکان همراهی اعضای خانواده
  • تحصیل رایگان فرزندان
  • اجازه ی کار همراه 
  •  تسریع در روند اخذ اقامت دائم
  • اجازه ی کار در حین گذراندن دوره ی زبان 
  • هزینه ی پایین برای اثبات تمکن مالی

سخن پایانی:

اگر قصد مهاجرت به یکی از بهترین کشورهای اروپایی با شرایطی آسان و مطمئن را دارید با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

درباره لایف تور